Windows tähistab oma 30ndat sünnipäeva

T änapäeval kõikile tuntud Windows operatsioonisüsteem tähistas mõni aeg tagasi oma 30. sünnipäeva.

windows3.11.0

Personaalkompuutrite revolutsioon sai alguse 1985. aastal, kui Windows tuli välja oma esimese versiooniga. Antud operatsioonisüsteemi eelkäija oli MS-DOS ning uue ja innovatiivse toote eesmärk oli muuta igapäevast arvuti kasutamist võimalikult mugavaks. Tegemist oli ühe suure sammuga, mis on olnud aluseks uutele versioonidele, mida me tänapäeval kasutame. Kuigi Windows 10 ei ole visuaalselt üldsegi sarnane Windows 1.0-ga, siis tegelikkuses on sealt pärit päris mitmeid funktsionaalsused – lehe kerimisriba, ripp-menüüd, ikoonid, dialoogikastid ning programmid Notepad ja MS Paint.

windowsnt3.5.0

Lisaks on Windows 1.0 meieni toonud ka ühe teise tähtsa omaduse personaalarvutite osas – Hiire. MS-DOS oli ülesse ehitatud puhtalt käskluste peale, mida edastati klaviatuuriga trükkides. Windows 1.0 puhul oli võimalik hiirega klikkida, liigutada ning avada, sulgeda erinevaid programme ning vaateid. Tollel ajahetkel kritiseeriti antud funktsionaalsust ning õeldi, et Windows 1.0 fokuseerib liigselt hiire funktsioonidele, jättes kõrvale klaviatuuri senise tähtsuse. Microsofti esimene versioon ei olnud just kõige soojema vastuvõtuga, kuid see-eest pani ta aluse suurele võistlusele Apple, IBM ja Microsofti vahel personaalkompuutrite valdkonnas.

windows2000.0

Esialgne Windows 1.0 vajas kahte disketi, 256 KB mälu ja graafikaarti. Mitme programmi käivitamiseks oli vaja kompuutrit, millel oli oma kõvaketas ja 512 KB mälu. Tänu eelnevale koostööle IBM-ga hakati välja töötama personaalkompuutreid, mis jooksid Windows operatsioonisüsteemi peal. Windows pööras oma tähelepanu programmidele ja põhisüsteemile ning IBM hoidis kinni personaakompuutri arhitektuurist. Selle koostöö tulemusena said mõlemad osapooled pühendada oma aja just selle arendamisele, mille osas nad spetsialiseerunud olid. Windowsi üks eripära oli ka see, et nende tarkvara oli suhteliselt avatud ning see andis konkurentidel kui ka arendajatel võimaluse luua programme Windowsi jaoks ilma komplikatsioonideta. Lisaks hakkasid suurimad personaalkompuutrite tootjad kasutama Windowsi platvormi ning selle tulemusena tulid üle ka teised tarkvara tootjad nn. Windowsi hõlma alla. Hõlma all mõtleme küll seda, et nad töötasid välja programmid nõnda, et nad jooksid ilusti Windowsi operatsioonisüsteemis.

windows10.0

Edasine on juba lumepalliefekt ning Microsoftist on tänu Windowsile saanud üheks mõjukamaks ettevõtteks maailma. Kas järgmised 30 aastat tulevad sama edukad? Eks aeg näitab…

Seniks, aga vaata Elementro poolt pakutavaid personaalkompuutreid:

Süle- ja Tahvelarvutid

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy