Uus Dell XPS 13 – parem kui MacBook Air?

U us Dell XPS 13 toodi avalikkuse ette 2015. aasta esimesel kuul Las Vegases toimunud CES 2015 elektroonikamessi raames. Tegemist on Dell-i XPS seeria sülearvutiga, mille märksõnadeks on „funktsionaalsus“ ja „ilus disain“. Kas tegemist on Windowsi maailma Macbook Air-ga? Või on see parem?


Väga hea ekraan, väga õhuke ja väga võimas – niimoodi iseloomustab Dell enda uut XPS 13 seeria arvutit. Süvenedes arvuti sptesifikatsioonidesse, peab tõdema, et neil on rohkem kui õigus. Ekraan on võrratu, arvuti ise õhem kui MacBook Air (2014) ning jõudlust antud rüperaalil jagub küllaga!

 

dell xps 13

Ekraan

13,3 tolline ekraan on mahutatud tavapärase 11-tollise sülearvuti raamidesse. Selle taga on Delli koostöö Sharp-ga (Delli ekraanide tootja), mille eesmärgiks oli teha ekraan, millel puuduvad ääred e. infinity display. Päris ääristeta antud kuvar pole, aga siiski on saavutatud äärmiselt hea tulemus – 5,2 mm ning tegemist on ainukese sülearvutiga, mille ääred võtavad kogu vaatest ainult 2%.

 

dell xps 13Ekraan on UltraSharp QHD+ ning võimaldab maksimaalselt 3200×1800 pix resolutsiooni! See teeb 5,7 millionit pixlit (276 ppi), mida suudavad pakkuda väga vähesed. Maakeeli on tegemist kuvariga, mis suudab samades raamides kuvada 2-3 korda suuremat pilti ehk pildi teravus on äärmiselt täpne. Lisaks on ekraani maksimaalne heledus keskmistest näitajatest 2x parem. Peaaegu oleksime unustanud – tegemist on ka puutetundliku ekraaniga.

 

dell xps 13

Arvuti jõudlus

Kasutusel on uus 5. generatsiooni Inteli protsessor, koodnimega „Brodwell-U“, mis tagab arvutile suurem jõudluse ja väiksema füüsilise suuruse. Uus protsessor on energiasäästlikum ja sülearvutile lubatakse maksimaalseks tööajaks kuni 15 tundi! Lisaks leiab arvutist SSD kõvaketta (alates 128 GB), 4GB (kuni 8GB) RAM-i, Intel (R) HD 5500 graafikakaardi, kaks USB 2.0 porti, Mini-DisplayPort ja SDcard lugeja, 802.11ac WiFi ja Bluetooth 4.0 jpm.

dell xps 13

(Macbook Air 2014 vs Dell XPS 13 2015)

Suurus

XPS 13 korpus on masinfreesitud ühest alumiiniumi plokist, mis muudab arvuti oluliselt vastupidavamaks ja stabiilsemaks. Kasutusel on karbonfiiber materjal, mis annab mudelitele kerguse, vastupidavuse ja kulumiskindluse, olles samas mõnusalt jahe puudutusele.
Tegemist on väga õhukese ja kerge sülearvutiga – esikülje paksus 9mm ning tagakülje paksus 15mm. Rüperaali kaaluks on vaid 1,2 kg.

Kokkuvõtteks võib õelda, et Dell on lati sülearvutite valdkonnas väga kõrgele ajanud. Soovitame!

*Elementro pole arvesse võtnud uue MacBook Air 2015 näitajaid, kuna antud arvuti pole veel jaemüüki jõudnud.

Vaata ka Elementro pakutavaid arvuteid:
Sülearvutid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy