Tehnika ostmise ABC Bangkokis – reisid Elementroga

Veel mõni aasta tagasi unistasime Aasia tehnikast, mis meile kättesaamatus kauguses tundus. Kõik sealsed tehnikaimed olid meie jaeturust veel oma aasta-paar ees. Tänaseks on olukord tugevalt muutunud – vähemalt Tais. Sisetarbimine toimub alternatiivbrändide näol (nt teler Samsungs) ning ka välisturule suunatud brändid ei ole enam paljas unistus. Otse vastupidi, suuremad elektroonikatootjad valmistavad muu maailma turu jaoks hoopis parema kvaliteediga tehnikat. Seega unustage illusioonid minna Taisse imetlema midagi mida siin ei ole – meil on kõik olemas ja paremgi veel.

Khlong Thom ja Baan Mo market

Kas otsid värvilisi kõrvaklappe, „Ferrari“ käekella või mõnda DVD filmi, mis pole veel kinodes jooksma hakanudki? Sellisel juhul peaksid külastama Bangkokis asuvat Khlong Thom marketit. Khlong Thom’i tuntakse ka kui vilkuvat keskust kuna õhtuti kasutatakse ohtralt taskulampe tootekuhjade vahel šoppamiseks. Turg ise on meeletult suur ning nagu enamus Chinatown’i keskuseid, ebareaalselt tihedalt kokku pakitud. Tegemist on tõelise labürindiga, kus inimummikud on nädalavahetuseti tavapärased. Seega ole valmis mõneks ajaks ära eksima.

Kui oled endiselt sisse võetud Bangkoki imelisest tehnikast ja tahad samaaegselt ka hingata, soovitame „pidu edasi panna“ Baan Mo kaubanduskeskuses, mis on ca kilomeetri kaugusel Charoen Krung’ist. Bangkokis šoppamine võib olla rõõmustav, masendav, alandav, aga ka kasumlik. Eeltööd tegemata süüakse sind elusalt, sest kohalik näeb inimese asemel ainult rahakoti paksust. Alljärgnevalt toome mõned näpunäited, mida tasuks võhikul meeles pidada:

Need on ju „originaalid“

Proovi ennast harjutada mõttega, et 99% müüdavatest toodetest on odavad replica‘d ja second-hand tooted Hiinast (mitte Tais toodetud). Seega ei maksaks tõe pähe võtta uskumatuna tunduvat „Bose“ stereo hinda. Me ei suutnud leida ühtegi toodet, mille hinna ja kvaliteedi suhe võiks tegelikult reaalsusele vastata. Lisaks puudub toodetel igasugune garantii.

Tehnika

Tõenäoliselt maksad ikka üle

Oled võõras, seda on juba näost näha. Ainuüksi sellepärast saad teise hinna kui kohalik. Parim võimalus hea hinna saamiseks on leida endale kohalik sõber. Päris Rolexit ei ole võimalik leida 100 dollari eest ega iPad’i osta 25 dollariga. Kusjuures tehnika, nagu mobiiltelefonid ja arvutid, ei ole Aasias sugugi soodsamad kui Euroopas.

Austa kultuuri

Tai kultuuris on lugupidamine ülioluline. Tegelikult, kõigis kultuurides. Kohalikele meeldib väga kui uuritakse nende kultuuriliste iseärasuste kohta või üritatakse kõnetada neid nende endi keeles. Käitu nendega meeldivalt, siis käituvad ka nemad sinuga samamoodi.

Tehnika

Ära unusta, et tegemist on äriga

Kui sa ei jõua kokkuleppele, ära võta isiklikult – see on äri. Keskeltläbi on Tai inimesed ühed kõige soojemad ja sõbralikumad maailmas. Lisaks tundsime end seal üliturvaliselt. Seega esinda oma kodumaad hästi.

Ütle hinnaks 25% esimesest hinnast

See on tavapärane taktika. Kui 100bahti on müüja poolt pakutud hinnaks, siis esimene omapoolne pakkumine võiks olla 25bahti. Esimene hind tuleks öelda nii madal, et endal hakkab ka piinlik. Kõigil on erinevad lähenemisviisid, kuid meie puhul see töötab. Tavaliselt saadakse seejärel kusagil keskel kokku. Tuleb olla tähelepanelik. Mida rohkem on inimesi sinu ümber, seda kehvem on kaubelda, kuna müüjad ei taha, et kõik teaksid, kui madal võib tegelik hind olla.

Kaubad jäävad samaks, kuid hinnad kõiguvad

Täiesti normaalne on leida 5 erinevat müüjat üksteise lähedal pakkumas täpselt sama kaupa. Samas, hinnad võivad kapitaalselt erineda. Märkasime ühes kohas, et sama kauba hinnaerisus võis kõikuda koguni ca 10 korda.

Kanna kalkulaatorit või telefoni kaasas

Šoppamise peamine suhtlusvahend on kalkulaatoritevaheline kommunikatsioon. Numbrid räägivad. Mõned pikemad kohtumised saab maha peetud ainult numbrite keeles. Lisaks on nutitelefonid teinud elu oluliselt lihtsamaks, sest saad koheselt kontrollida reaalseid hindasid.

Ole valmis minema jalutama

Müüjad on alati teadlikult konkurentidest oma kõrval, kes müüvad sama kaupa. Seetõttu on nö minemajalutamine „vanakooli“ taktika. Nemad on müüjad, nemad tahavad müüa, nad peavad müüma. Kui sa kokkuleppele ei jõua, jaluta minema. Kaupmees kas kutsub sind tagasi või leiad samaväärse kauba mõne meetri kauguselt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy