SSD vs HDD – mis vahe neil on?

V anasti olid kõik laua- ja sülearvutid varustatud tavalise HDD kõvakettaga. Uuemate sülearvutite kirjelduses leiame HDD asemel SSD. Elementro vaatleb lähemalt, mis on HDD ja SSD näitajate (hind, kiirus, töökindlus, müratase, maht) vahe ning millal ühte teisele eelistada.

Sissejuhatuseks märgime ära, et mõlema puhul on tegemist siiski kõvakettaga, kuhu kasutaja saab andmeid talletada. Tehnoloogia areng on täiendanud HDD näitajaid ning toonud turule alternatiivina SSD kõvaketta. Mõlemal on oma plussid ja miinused ning vaatlemegi neid nüüd lähemalt:

SSD vs HDD HIND

Lihtsalt ja lühidalt öeldes on SSD hind ühe GB kohta vähemalt 2 korda kallim kui HDD puhul. Hinnavaatlus.ee portaali andmete põhjal on suuremahuliste kõvaketaste puhul vahe tegelikult palju suuremgi – Odavaima 1 TB (1000 GB) HDD kõvaketta hind on ca 53€, SSD puhul on hind ca 349€.

SSD vs HDD KIIRUS

Üks suurimaid märksõnu SSD kõvaketta puhul ongi tema kiirus. Kui HDD suudab talletada ja lugeda  faile kiirusega 50 – 120 MB sekundis (MB/s), siis SSD puhul on tegemist kerge jalutuskäiguga. Kõvakettale kirjutamise ja lugemise kiirused algavad 200 MB/s, keskmiseks näitajaks on 500 MB/s. Kõige kallima hinnaklassi SSD kõvakettad suudavad saavutada andmete lugemisel kiiruse kuni 3200 MB/s  ning andmete kirjutamisel 1900 MB/s .

SSD vs HDD TÖÖKINDLUS

Kõik, mis liigub, see kulub. SSD kõvaketastel puuduvad liikuvad osad ning tänu sellele on see ka vastupidavam. Samal põhjusel on see  vastupidavam ka kukkumiste ja põrutuste osas (HDD puhul võib lugemispea kahjustada ketast, murduda jms).

SSD vs HDD MÜRATASE

Nagu eelpool mainitud, siis SSD kõvakettal liikuvad osad puuduvad, mis muudab ka töötamise praktiliselt hääletuks. HDD kõvaketas on arvutis jahuti kõrval suurim müratekitaja ja selle puudumisel muutub ka töökeskkond palju vaiksemaks. Kuna HDD kettad kuumenevad töötades, siis nende puhul peab ka jahuti rohkem tööd tegema (st lärmama) kui SSD ketta puhul.

SSD vs HDD MAHT

Hetkel on suuremamahulised siiski HDD kettad. Õigemini on ka suuremahulisi, kuid nende hinnad on tavakasutajale veel liiga kõrged.

 

Lõpuks oleneb valik siiski kliendi enda vajadustest. SSD kettad annavad kasutajale juurde kiirust, vastupidavust ning vähest mürataset. Teisalt on nad kallid ning mahud suhteliselt väikesed (mille korvab jällegi HDD). Tänapäeval lähevad enamus sülearvutid üle SSD kõvaketastele, kuna nende hind aasta-aastalt langeb ning suudab hetkel väiksemate mahtude juures olla konkurentsis HDD-ga.

Vaata ka Elementro sülearvutite valikut ning leia endale sobivaim:

Sülearvutid

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy