Sony Xperia Z3+ – järjekordne lipulaev mobiiltelefonide maailmas.

K ui kõlakad käisid, et Sony tuleb välja uue „lipulaevaga“ oma tootevalikus, siis eeldati, et tegemist on Z4-ga. Seekord tehti väike ninanips ning sarnaselt teiste tootjatega lisati mudeli nime lõppu „+“ ehk Sony Xperia Z3+. Kas see tegemist on täiesti uue telefoniga või lihtsalt kerge uuendusega – seda Elementro vaatlebki.

Eelmine mudel, Sony Xperia Z3, tuli välja alles 8 kuud tagasi. Peale seda esitlesid teised tootjad enda uusi lipulaevu (Samsung Galaxy S6, HTC One M9, LG G4 ja iPhone 6) ning see pani Sony kiirelt tegutsema. Kahjuks peab varajase kokkuvõttena ütlema, et tegemist on pigem eelmise seeria uuendusega, mitte täiesti uue ja innovatiivse telefoniga.

Sony Xperia Z3+ puhul on esikülge veidi muudetud (võrreldes eelmise seeriaga) ning meenutab tagasiulatuvat Xperia teise seeria telefoni. See on plussiks, kuna kõlar ja mikrofon olid tollel versioonil väga edukalt ära peidetud. Tagumise külje puhul on raske teha vahet Xperia Z3 ja Z3+. Tegelikuses on jäänud kõik samaks – isegi kaamera (20.7MP kaamera LED flashiga).

Telefoni kõrgus ja laius on jäänud täpselt samaks (146.3 x 71.9 mm) kuid see-eest on ta õhemaks tehtud (6.9 mm). Tänu sellele on telefon ilusam, elegantsem ning on käes hoides palju mugavam. Tänu õhemale kokkupakitud korpusele on ka suudetud kaalu viia väiksemaks (144 grammi) – ainuke, mis sellest uuendusest on saanud kerge tagasilöögi, on aku maht (oli 3100 mAh, nüüd 2900 mAh). Lisaks puudub Sony-l aku kiirlaadimise võimalus. Siiski väidab Sony, et Xperia telefonide puhul järgitakse kindlat joont, kus aku peab vastu pidavama vähemalt 2 ööpäeva.

Sony Xperia Z3+

Sony Xperia Z3+ puhul on korpuse ääred tehtud ümaramaks, mis omakorda muudab telefoni nuppude kasutamist palju lihtsamaks ja mõnusamaks. Ära on ka kaotatud peaaegu kõik sisendite peal olevad „klapid“ – ainuke mis on jäänud on SD kaardi oma.

Suurendatud on telefoni andmekandja mahtu 16GB pealt 32GB peale. Lisaks on telefon tolmu ja veekindel vastavalt IP65/68 standartitele.

Kasutusel on Andorid 5.0 Lollipop, millel on antud Sony enda poolt väike lihv. Miinuseks on eel-installitud appide arv – neid on üle vähemalt üle 10, millest enamusi ei kasutata.

Sony Xperia Z3+

Kokkuvõtlikult võib õelda, et Sony tegi parima valiku mis võimalik. Kerge uuendus eelmisele lipulaevale muutis telefoni täiuslikumaks. Täiesti uue telefoni välja arendamiseks oli aega vähe (8 kuud) ning eeldatavasti oleks olnud tegemist „liigse punnitamisega“.

Seniks, kui Sony Xperia Z3+ Eestisse jõuab, vaata Elementro poolt pakutavaid telefone ning vali endale meelepäraseim:

Mobiilid 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy