Samsung Navibot CornerClean (SR10F71UB) – robottolmuimeja test

S amsung Navibot CornerClean jättis mind esmapilgul üsna külmaks. Olen alati suhtunud skeptitsismiga igasugustesse oma ajast ees olevatesse nutiseadmetesse. Esiteks ei ole need üldjuhul eriti töökindlad, teisalt on need ka väga kallid kuna tehnoloogiline arendus tõstab paratamatult toote hinda. Ning kas üks väike ümar seadeldis saakski üldse asendada vana head tolmuimejat? Mind tabas üllatus üllatuse järel …

 Samsungi revolutsioonilised lubadused

Väidetavalt peaks Samsung Navibot suutma puhastada ka seinaäärseid pindu, mis siiani olnud robottolmuimejate suurimaks valupunktiks ümara kuju tõttu. Seetõttu on Navibot CornerClean robotile lisatud väljaulatuvad harjased. Lisaks peaks masin suutma ülevada kuni 1cm kõrguseid juhtmeid ning uksepiitu, leidma automaatselt üles „kodutee“ laadijani, olema robottolmuimejatest vaikseim ning ei tohiks vahele jätta ühtegi puhastatavat pinda.

Samsung Navibot CornerClean

 Karvaste „kätega“ masin

Pakend on üsna raske ning karpi avades tekib esmapilgul tunne, et nüüd tuleb ca 50 leheküljeline manuaal põhjalikult läbi lugeda enne seadeldise käivitamist. Erinevaid komponente on juures siiski käputäis ning nende kasutusotstarve on üsna ilmne: transportimise alus (nö põhjakaitse), laadija, puhastushari, varufilter, pult ning kaks virtuaalset „seina“.

Esimeseks meeldivaks üllatuseks on roboti väga apetiitne välimus, mis isegi võõrkehasid kartvat kassi eemale ei peleta. Samuti jätab hea mulje puldil ning põhiseadmel olevad vähesed nupud ehk robot on tõesti robot, millele ei pea kümneid käskluseid ette andma.

Samsung navibot box DSCN5014

Uudistav “kutsikas”

Seadeldise käivitamine on tegelikult marulihtne. Mingeid ülemääraseid liigutusi tegema ei pea ning piisab vaid paarist nupulevajutusest. Testimise huvides paigutasime laadija kaugeimasse nurka peitu, et jälgida automaatse kodutee leidmise oskust.

Järgmine üllatusmoment tababki käivitamise hetkel kuna sellele ei järgne tavapärast tolmuimeja poolt tekitavat „imemise heli“. Samsung Navibot on tõeliselt vaikne, mille saatel ei pea isegi telerit kõvemaks kruttima.

Robot asub innukalt mööda parketti uudistama ning üsna pea on selles liikumises märgata loogilist trendi. Samsungi väitel toimub pindade kaardistamine kaheteistkümne anduri, kahe protsessorkiibi ja pardakaamera abil kõige ökonoomsema marsruudi valimiseks.

VR10F71UCAC_003_Front-30-Angle_Black

 Oskuseid proovile pannes

Peale soojendusharjutust parketil jõuab masin riukaliku takistusrajani: „pea“ kohal olevad diivaniääred, voodialune, taburetijalad, uksepiit, pikkade narmastega vaip ning  kassi poolt jäetud purune söögimatt.

Samsung Navibot’ile lisatud rattad ületavad igati edukalt etteantud takistusi. Isegi kui apraraat mõnel korral justkui ummikusse satub, sipleb ta end sellest osavalt välja. Üsna üllatav on ka lähenemine erinevatele servadele, kus aparaat kasutab sik-sak liikumist, et harjased ulatuksid nurkadesse. Küll aga jätab imamisvõime soovida kaltsuvaibal – lihtsalt võimsusest jääb puudu.

Suurema puru leidmise korral tunnetas masin, et nüüd on õige aeg järgmine käik sisse lülitada ning asus täiendava võimsusega puhastama kuni antud territoorium oli korralikult puhtaks „lakutud“.

VR10F71UCAC_001_Front_Black

 Otsides pesa lõunauinakuks

Ühtäkki hakkab Navibot väsima ning põhjuseks tühi aku (jätsime masina laadimata enne esimest käivitust). Kõikide ootuste vastaselt taipab masin, et nüüd on õige aeg kodu üles otsida ja saabki sellega hakkama. Teise tuppa jõudnuna pargib robot end edukalt dokki ja asub laadima.

Mõne aja pärast haagib masin end automaatselt laadimisjaamast lahti ning jätkab sealt, kust pooleli jäi – vaimustav! Ca 40m2 suuruse korteri koristamiseks kulub masinal esimesel korral kokku ca 30 minutit.

Vaata Elementro poolt tehtud testimisest videot SIIT

 Kas peaksin Samsung Navibot CornerClean’i uueks lemmikuks võtma?

Kindlasti ei tasu luua illusioone, et Navibot saab hakkama vaiba sügavpuhastuse, parketi poleerimise ja põrandaplaatide vuugipesuga. Samsung Navibot CornerClean on eeskätt mõeldud nädalasisese kergema tolmu kokkukorjamiseks. Navibot on ideaalseks abimeheks kodulooma pidavale mugavust armastavale koduomanikule.

Mõned negatiivsed nüansid:

  • Imamisvõimsus võiks olla suurem
  • Aeg-ajalt rammib pindasid

 

Mõned positiivsed nüansid:

  • Väga lihtne kasutada
  • Taimer ja iganädalane töögraafik
  • Vastab kõikidele Samsungi poolt lubatud ootustele
  • Hind on kiirelt langenud

 Kokkuvõtteks

Tegelikult suutis Samsung Navibot CornerClean meid igast aspektist niivõrd üllatada, et otsustasime aparaadi endale päriseks soetada. Robottolmuimejate hinnad on märkimisväärselt kukkunud, mistõttu on hinna ja kvaliteedi suhe praeguseks täiesti mõistlik. Juba praeguste oskuste tasandil võib kindlalt väita, et lähitulevikus asendavad robottolmuimejad meie elus senini tüütu kohustusena näiva tegevuse.

Telli Samsung Navibot endale Elementrost

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy