OSA VI – Millist telerit osta aastal 2015?

M illist telerit osta? Milline LCD teler on parim? Mitme tolline teler on parim elutuppa? Mis vahe on LCD ja LED teleritel?

Jätkame ülevaatega, millest tegime algust SIIN.

Küsimused, mida küsida enne kui teleri ostmiseks läheb

HD või 4K?

4K telerite pildi kvaliteet on suurepärane ning jahmatama panev. Siiski tuleb meeles pidada, et hetkel pakuvad 4K väljundit ainult mõned üksikud viisid – andmekandjal olevad filmid, seriaalid jne. Eestis ei paku ükski operaator (vähemalt antud ajahetkel) 4K pilti (isegi Full HD kanaleid on üksikuid) kuid teleri enda skaleerimis (upscale) tarkvara suudab muuta kuvatava pildi kvaliteeti 4K-le ligilähedaseks. Peab ka mainima, et kui ei plaanita osta suuremat kui 65-tollist telekat, siis on Full HD telerid rohkem kui piisava pildi kvaliteediga.

Kui suure teleri ma peaks siiski ostma?

Siin on kaks põhilist faktorit – kui suur on su tuba, kuhu teler ostetakse ning kui palju sul vahendeid selleks on. Toa ja teleri suuruse suhtest rääkisime täpsemalt SIIN.

Mitu HDMI sisendit peaks mul olema?

Kui ostetakse teler elutuppa, siis peaks seal olema vähemalt 3 HDMI sisendit. Ehk kui ühendada digibox (kuigi enamustel uutel teleritel on see sisse ehitatud), Playstation, muusikakeskus jms. sinna taha, siis saavad need sisendid üsna kiirelt otsa.

Saan ma ühendada teleri külge oma vanu seadmeid?

Ikka! Üldjuhul on teleritel kaks Scart sisendit, mis on ideaalne oma vana videomaki (või mõni muu seade) ühendamiseks. S-video sisend on hääbuv ning kui selle järgi vajadus, siis peab ka kindlasti selle olemasolu kontrollima.

Millist telerit eelistada – LCD, OLED või Plasma?  

Loe kindlasti üle ka meie eelnevad ülevaated. Oleme nii mõneski kohas täpsemalt sellest rääkinud ning peamisteks märksõnadeks on „hind“, „eelarve“ ja „vajadus“. Võimalusel palu müüjal teha sulle demo kõikidest teleritest (parim oleks, kui nad on kõik kõrvuti).

Teler seinale?

Kui soovid telerit seinale, siis alusta kõigepealt seinast ise. Tähtis on, et sein omaks kinnitusvõimet. Ehk kui su sein on puhtalt kipsist, siis garanteerime, et varsti on su uus teler põrandal katkisena.

Vajan ma kodukino lisaks telekale?

Maitse asi. Üldjuhul on korralikemal teleritel üsna hea helisüsteem juba sisse ehitatud. Kui on soov tõelist kodukino ehitada ja naabreid pole (või nende arvamus ei paku huvi), siis soovitab Elementro kindlasti ka head kodukinosüsteemi.

Head shoppamist!!!

Vaata ka Elementro poolt pakutavaid telereid ja helisüsteeme:

Telerid   Heli ja muusika 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy