I OSA – Plaanid uut sülearvutit soetada? Loe, millele tasub tähelepanu pöörata…

K as 12“ või 15,4“? Kas 2GB või 4GB RAM-i? Kas läikiv või matt ekraan? Neid küsimusi võibki jääda loetlema. Proovime vaadelda põhilisi komponente, et saaksid endale just sobivaima sülearvuti välja valida.

Kui suur sülearvuti?

See oleneb kõige rohkem kasutajast endast – kas arvutit kantakse kaasas või kasutatakse seda ainult kodus või kontoris nn lauaarvutina? Kui oled pidevalt liikumises ning kannad arvutit kaasas, siis on mõistlikum valida väiksem (kuni 12″) ning vastupidava korpusega rüperaal. Miks? Esiteks on lihtsam seda kaasas kanda (arvuti kaal on väike). Teiseks, väiksemate ekraanidega arvutite aku kestab üldjuhul palju kauem (väiksem energitarbimine). Kui arvuti seisab kodus (või tööl) ning seda kusagile kaasa ei võeta on mõistlik kaaluda suurema ekraaniga (15″ ja suuremad) sülearvutit. Põhjuseks on odavam hind ja suurem ekraan (kurnab vähem silmi). Miinuseks suure rüperaali puhul on tema kaal (üle 2,5 kg). Optimaalne suuruse ja kaalu suhe on 14″ ekraan ning 2 kg.

Milline protsessor?

Protsessor on arvuti „süda“ ning üks tähtsamaid komponente. Tema jõudlusest ja tuumade arvust (enamuses kahe- või neljatuumalised) sõltub, kui mitme programmiga suudab protsessor korraga töötada, ilma et tehtaks järeleandmisi tema kiiruses. Lisaks oleneb protsessorist aku kestvus.

Suure võimsusega protsessorid

Intel Core i7 – tegemist on eriti võimsa protsessoriga. Sobib ideaalselt inimesele, kes mängib või tegeleb foto- või videotöötlusega.

Keskmise võimsusega protsessorid

Intel Core i5 ja AMD Phenom II – tagavad keskmise hinnataseme juures piisava jõudluse (AMD on üldjuhul veidi odavam). „Jooksutab“ ilusasti enamus tänapäeva mänge ning ei jää ka hätta foto- ja videotöötlusega.

Soodsama hinnaklassi protsessorid

Intel Core i3 – pakub soodsat hinda ning tarbib minimaalselt voolu. Igapäeva tegemisteks (veebis surfamine, dokumentide kirjutamine jms) jaoks igati sobilik.

Intel Pentium, Intel Celeron, AMD Athlon X2, AMD Turion – väikese võimsusega protsessorid, kuid see-eest väga hea hinnaklassiga. Kasutatakse mudelites, mille puhul põhiliseks argumendiks on soodne hind.

Mälu (RAM)

Üldjuhul peaks ja võiks olla sülearvutil vähemalt 4GB mälu. Siin kehtib ütlemine „mida rohkem, seda uhkem“, kuna mälu suurusest oleneb kui palju protsesse suudab arvuti korraga töödelda. Sinna ei salvestata midagi püsivalt, vaid iga lahtiolev programm kasutab tol hetkel RAMi oma nõudlusele vastavalt.  Kui mälu (RAM) saab täis, muutub arvuti aeglaseks. Kindlasti ei tasu sobivat või head arvutit ostmata jätta just mälu tõttu, kuna hiljem saab RAMi välja vahetada või lisada vägagi hõlpsasti. Lisaks tasub tähele panna, et Windows 32-bit süsteemid oskavad kasutada kuni 3GB mälu ning seetõttu ei ole vahet, kas arvutis on 3GB, 4GB või 8GB RAMi. Eelnevat tasub meeles pidada ning suuremate mälumahtude puhul kontrollida, et sülearvutil oleks peal 64-bit versioon Windowsist.

II Osa arvutiostu juhistest tulemas juba uuel nädala! Seniks aga vaata, mida on Elementrol pakkuda sülarvutite valdkonnas…

Sülearvutid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy