OSA I – Millist telerit osta aastal 2015?

M illist telerit osta? Milline LCD teler on parim? Mitme tolline teler on parim elutuppa? Mis vahe on LCD ja LED teleritel?

Vastused pole alati üheselt mõistetavad. Tegelikult on uue teleri ostmine keeruline ja stessirikas ülesanne isegi tehnika gurule – turul on niivõrd palju brände, erinevaid suuruseid, rääkimata funktsioonidest, tehnoloogiast, värvidest jne. mille vahel valida.

Milline teler on parim sinule, su perele ja sobib kokku su elukohaga? Elementro teebki mitmeosalise ülevaate hetkel turul olevatest tehnoloogiatest ning annab soovitused parima teleri valimiseks.

Millist valida?

Turul on hetkel mitmeid erinevaid tehnoloogiaid, mille vahel valida. Kõik need töötavad erinevatel põhimõtetel, kuid annavad lõppkasutajale sama tulemuse ehk kuvavad pilti ekraanil. Kõikidel tehnoloogiatel on oma tugevad ja nõrgad küljed, vaatlemegi neid:

teler

LCD TV: CCFL

Alles hiljuti olid kõik LCD telerid CCFL (külmkatoodiga luminestsentslamp) valgustehnoloogiaga. Suurimaks miinuseks antud tehnoloogia puhul on suurus – mahutab nii lampe kui ka reflektorit. Lisaks on eluiga piiratud ja CCFL-monitorid ei kata tervet ekraanilaiust. Tänu sellele on kontrastisuhte reguleerimine raske ja teler ei suuda pakkuda parimat pildikvaliteeti. Nüüdseks on tegemist kaduva tehnoloogiaga, kuid on veel kasutusel odavamates telerites.

teler

Edge LED vs. Direct LED

LED TV: Direct LED

Direct LED lahenduse puhul on taustavalguse tekitajaks LED (valgust kiirgavad dioodid) ribad, mis asuvad otse ekraan taga ning katavad terve ekraani. LED tulesid saab iseseisvalt sisse või välja lülitada, mis toob esile säravad valged ja sügavad mustad ehk tunduvalt parema kontrastsuse. Lisaks on tegemist tunduvalt energiasäästlikuma lahendusega kui CCFL telerid.

LED TV: Edge LED

Kui Direct tehnoloogia puhul asusid LED-d terve ekraani ulatuses, siis EDGE LED puhul ainult ekraani äärtes. Selline asetus võimaldab valmistada tunduvalt õhemaid ja parema kontrastsusega telereid võrreldes CCFL tehnoloogiaga. Võrreldes Direct LED-ga, ei ole pildikvaliteet niivõrd hea, kuid on tunduvalt soodsam ning tänu sellele ka väga levinud.

Jätkub…

Vaata ka Elementro poolt pakutavaid telereid ning vali endale meelepäraseim:

Telerid 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy