OSA IV – Millist telerit osta aastal 2015?

M illist telerit osta? Milline LCD teler on parim? Mitme tolline teler on parim elutuppa? Mis vahe on LCD ja LED teleritel?

Jätkame ülevaatega, millest tegime algust SIIN.

Millist telerit osta – Suurus loeb

Inimesed kipuvad ostma telekaid selle põhjal, kui palju neil ruumi selle jaoks on. See pole tihtipeale parim otsus. Lameekraanid võtavad palju vähem ruumi ehk su teler võib sattuda kaugemale kui sa esialgu arvasid. Tänu sellele võib ka pilt väiksem tunduda.

Lisaks, suure resolutsiooniga telekad suudavad kuvada täpsemalt pilti, mis tähendab, et suur ekraan ei ole udune või piksline! HD teleri puhul on üldjuhul ideaalne kaugus 3-4 korda teleri kõrgus.

Kuidas arvutada sobivat HD teleri suurust?

Trikk on selles, et teler peab olema piisavalt suur täitmaks su vaatevälja, ilma et pildikvaliteet kannataks. Pea meeles, et kui sa kavatsed vaadata ainult standardlahendusega kanaleid (480p; hetkel näiteks ETV, TV3, Kanal2 jne.) siis mida suurem ekraan, seda viletsam ja udusem pilt.

Ideaalse teleri suurus kalkuleeritakse kaugus (kui kaugel kavatsetakse istuda) jagatud kahega, mille vastus jagatakse omakorda 2,54 (= 1 toll). Ehk kui Teie planeeritav kaugus teleka ja diivani vahel on 300cm, siis 300:2=150; 150:2,54= 59 ehk parim sinu elutuppa sobiv televiisor on 60-tolline (vastuse puhul võetakse lähim pakutav teleri suurus).

Mis funktsioone peaksin veel tähele panema?

Teleritel on funktsioone ja omadusi meeletult palju, kuid toome välja mõned, millele peaks tähelepanu pöörama:

Piltide vaatamine – kui kasutad tihti digikaamerat, siis on mõistlik vaadata telerit, millel on USB või mälukaardi lugeja. See muudab piltide ja videode vaatamise või näitamise väga lihtsaks – lihtsalt ühenda USB pulk (või mälukaart) ning sirvi pilte puldiga.

Kontrastsus – ekraani säravad valged ei tohi olla rohelise, lilla või sinise varjundiga. Mustade toonide peavad olema mustad(!) ehk neil ei tohi olla halli, rohelist või sinist varjundit. Samuti peab must olema ühtlane, mitte looklev.

Jätkub…

Vaata ka Elementro poolt pakutavaid telereid ning vali endale meelepäraseim:

Telerid 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy