OSA III – Millist telerit osta aastal 2015?

M illist telerit osta? Milline LCD teler on parim? Mitme tolline teler on parim elutuppa? Mis vahe on LCD ja LED teleritel?

Jätkame ülevaatega, millest tegime algust SIIN.

Mida Elementro soovitab?

Millist telerit osta – 32-tollised

Parim suurus magamistuppa või teistesse väiksematesse tubadesse.

Enamus magamistoad ei suuda juba füüsiliselt mahutada suuremat telerit kui 32-tolline. Valikuid antud suuruses on mitmeid ning hinnaskaala on samuti seinast seina. Lisaks on üks asi kindel – antud suuruse puhul saab olema teler LCD tehnoloogiaga.

Millist telerit osta – 40 ja 42-tollised

Plasmatelerite pärusmaa (veel!)

40 ja 42-tollised lameekraanid olid esimesed, mis tulid turule 90ndate lõpus, ja alustasid „õhkuste“ telerite võidukäiku. Tänu oma kõrgele vanusele ja populaarsusele on tegemist parima ning kõige innovatiivsema telerite „suuruste“ vahemikuga. Hetkel veel on antud sektoris esirinnas plasmatelerid, kuid LCD TV ja veel modernsemad LED TV-d on kõvasti kandadele astumas. Lisaks on suuremad kodukino fanatid liikunud suuremate telerite peale. See on aga tekitanud olukorra, kus vuhab tõeline konkurents – hinnad on väga madalale viidud. Plasmaekraanide tootmine on siiski veel odavama ning hetkel veel parema hinna-kvaliteedi suhtega.

Millist telerit osta – 46 ja 47-tollised

LCD telerite pärusmaa (juba!)

Oli plasmatelerite pärusmaa – LCD telerid tulid uuesti ja teinud korraliku töö ülevõtmisega. Esialgne vallutamiskatse ei läinud eriti hästi, kuna hinnad olid kõrged. Praeguse hetkega suudavad LCD telerid pakkuda väga õhukest disaini koos hea kontrastivõime ja LED taustavalgusega. Lisaks on valik tunduvalt suurem!

Millist telerit osta – 50 kuni 65-tollised

Kodukino omas parimas valguses

Kui plaanid koju ehitada oma personaalset kino, siis alates 50-tollistega saab seda väga edukalt teha. Lisaks suudavad antud suuruses ekraanid anda vaatajale korraliku 3D efekti (kui muidugi teleril on 3D tugi). Plasmaekraanid on hääbuvad ja LCD/LED telerid peale tulemas. Sama käib ka Full HD resolutsiooni kohta, mida asendab nüüdsest juba Ultra HD 4K. Hinnalipik on ka vastav – kui soovid parimat, pead ka maksma oluliselt rohkem.

Millist telerit osta – 4K Ultra HD

Parimatest parim

Nagu eelnevalt antud ülevaates välja sai toodud on tegemist neli korda parema pildiga kui Full HD teleritel – kõik sooviks seda. Kuid kahjuks ei ole see nii roosiline kui esialgu tundub. Nimelt on antud kõrgresolutsiooniga teleritel paar suurt miinust – üks nendest on väga kõrge hind ning teine väljundi puudumine. Viimane tähendab seda, et maailmas on üksikud kanalid mis suudavad pakkuda 4K pilti. Eestis neid ei edastata ning ainuke võimalus on nautida 4K pilti youtube (käputäis videosi) või mõne andmekandja kaudu, kus peal on mõni 4K film. Kuigi, tänu tehnoloogia arengule, suudab televiisor tavalist pilti konverteerida palju paremaks kui ta esialgselt on!

Jätkub…

Vaata ka Elementro poolt pakutavaid telereid ning vali endale meelepäraseim:

Telerid 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy