OSA II – Millist telerit osta aastal 2015?

M illist telerit osta? Milline LCD teler on parim? Mitme tolline teler on parim elutuppa? Mis vahe on LCD ja LED teleritel?

Jätkame ülevaatega, millest tegime algust SIIN.

oled tv

OLED TV

OLED (orgaaniline valgusdiood) telerite taustavalguse saamiseks kasutatakse valgusdioodi, milles kiirgavaks elektroluminestsentseks kihiks on orgaaniline ühend, mis kiirgab valgust elektri toimel. See orgaanilise pooljuhi kiht asub kahe elektroodi vahel. Üldjuhul on vähemalt üks elektrood läbipaistev. Antud tehnoloogia suurimaks eeliseks on palju erksamad värvid ning kõrge kontrastsus, lisaks on ekraanid äärmiselt õhukesed ning painduvad (loe LG üliõhukesest ekraanist SIIT). OLED ekraanid tulid turule alles 2014. aastal ning tegemist on hetkel parima teleri tehnoloogiaga, mida on võimalik saada. Kokkuvõtlikult on OLED uus, kuid väga kallis, ning enamus suurimad tootjad pole siiamaani suutnud antud tehnoloogiat kasutusele võtta. Tegelikult on sellega hakkama saanud vaid üks – LG.

plasma tv

Plasma TV

Plasmateler kasutatakse pildi loomiseks paljudest väikestest kambrikestest koosnevat maatriksit. Pildi tekitamiseks ioniseeritakse kambrikestes sisalduv gaas elektrilaenguga, mis on ka põhjus, miks seadme nimetuses kasutatakse sõna “plasma”. Plussiks on ekraani hea kontrasti- ja värvisuhe (osad isegi väidavad, et parem kui LCD erkaanidel). Miinuseks on suurus – plasmaekraane saab kasutada ainult suurtes telerites (tootjad kasutavad alates 42-tollisete puhul, mõningatel üksikutel ka väiksemates).

nõgus tv

Curved TV ehk Nõgus TV

Osad tootjad on hakanud nüüdseks valmistama telereid, mis on kergelt kaardus. Erinevalt kineskooptelekates on kaar nõgus. Eesmärgiks on kuvada vaatajale teleri igat pikslit ühekauguselt, mis toob vaatajale rohkem tõetruudust ja pildiefekti. Siiski on nõgusa ekraani suurim pluss ka ta suurim miinus – istudes liiga kaugel või kõrval (40-kraadi või rohkem) muutub pildi geomeetria ning nõgus ekraan hakkab pilti moonutama.

HD vs. Ultra HD vs. 4K

full hd vs uhd

HD

HD ekraanid tulevad kahes variandis. Telerid, millel on kirjas HD ready, võimaldavad kuvada 720p pilti ehk 1366×768 pikslit. Full HD telerites on kasutusel 1080p ehk 1920×1080 pikslit. Elementro soovitab kindlasti osta vähemalt HD ready või Full HD telekaid, kuna väiksema resolutsiooniga telerid on aegunud ja „eelmisest sajandist“.

Ultra HD või 4K

Ultra HD või 4K teleritel on tavavaatajate jaoks hästi minimaalne vahe sees – loe sellest täpsemalt Elementro 4K vs UHD ekraanide võrdlusest. Lühidalt võib mõlema kohta õelda, et resolutsioon on vähemalt 4 korda suurem kui Full HD teleril. See tähendab, et vaatajale on pilt palju detailsem. Kahjuks Eesti telekanalid ei edasta hetkel isegi Full HD pilti, rääkimata 4K-st või UHD-st (kuigi kõlakad räägivad, et liigutakse selles suunas).

Jätkub…

Vaata ka Elementro poolt pakutavaid telereid ning vali endale meelepäraseim:

Telerid 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy