Nokia teeb tagasitulekut – Nokia N1

M õned aastad tagasi müüs Nokia oma telefonide osakonna Microsoftile maha ning üks osa lepingust oli, et nad ei tohi arendada ega välja anda uusi telefone kuni 2016. aastani. Kuid lepingus polnud kirjas sõnagi tahvelarvutite kohta ning siin ta on – uus Nokia N1!

Tõsi, Euroopa jaoks on tegemist uue tootega, kuid esialgselt tutvustati Nokia tahvelarvutit eelmine aasta ning oli mõeldud ainult Aasia turu jaoks. Kuna toodet saatis seal mandril suur edu, otsustati haaret laiendada ning teatati, et 2015. aasta jooksul saabub Nokia N1 Euroopa turule.

Edu alus

Nokia N1 kasutab esmaskordselt Android operatsioonisüsteemi koos „Nokia Z-Launcher“-ga. Viimane reageerib juba tähtede kirjutamisega ekraanile, kas siis sobivate rakenduste või kontaktide pakkumisega. Nokia enda sõnul oligi N1 loomisel motiveerivaks jõuks just Z-Launcheri olemasolu, millele puudus androidimaailmas piisavalt ilus ja hea tahvelarvuti.

Nokia N1 III

Disain on väga sarnane iPad Mini-le ning Nokia ei ole seda ka eitanud. Kasutatud on ühes tükis alumiiniumist korpust kus nupud, kõlarite ja fotokaamera asukoht, kõrvaklappide auk asuvad täpselt samades kohtades nagu tuntud „õuna“ firmal. Apple-i Lightning ühendus on asendatud C-tüüpi USB liidesega. Nokia N1 on saadaval kahes värvitoonis – Natural Aluminium ja Lava Grey.

Nokia N1

Ekraan suurus ja pikslite tihedus on sama iPad Mini-ga – 7,9-tolli ja 2048x1536px.  Siinkohal sarnasused lõppevad – N1 on õhem (6,9mm) ja kaalub vähem (318g). Lisaks on raudvara tunduvalt võimsam – kasutatakse neljatuumalist 2,4GHz Atom Z3580 protsessorit ning tahvelarvutil on 2GB muutmälu.

Peamine argument antud tabletil on siiski hind – kinnitamata andmetel 249 € (USA-s ja Hiinas 249 dollarit). See on kordades odavam kui konkurentide samaväärsed tooted!

Nokia N1

Nokia N1 miinused

  • Hetkel pakutakse ainult 32GB versiooni;
  • Mälukaardi pesa puudub;
  • Ainult WiFi (mobiilandmeside puudub).

Seniks, kui Nokia N1 Eesti turule jõuab, vaata Elementro poolt pakutavaid tahvelarvuteid:

Tahvelarvutid 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy