LCD vs OLED – kumb soetada?

H etkel on telerite ekraanideturu suur trend LCD (Liquid Crystal Display), kuid tasapidi hakkab see teed andma ka oma järglasele OLED (Organic Light Emitting Diode) tehnoloogiale. Suurim erinevus LCD ja OLED tehnoloogia vahel on taustavalgustuse ehk BLU (Back Light Unit) olemasolu.

OLED-ekraan toodab erksat ja realistlikku elulähedast pilti. Ekraani valgust eraldavad pikslid ei muuda ainult värve paremini eristatavaks, vaid eemaldavad ka valguse lekkimise probleemi ning pakuvad erksat vaatamiskogemust läbi lõputu musta ja valge kontrasti. See on samm edasi LCD-st, millel on suhteliselt kitsas vaatamisnurk ning aeglasem reageerimiskiirus, mille tulemusena tekitab see elektrisignaalide taasvastuvõtmise ja vedelkristallide liikumise vahel hilinemist.

Nagu ka varem mainitud, on OLED-ekraani võimalik vaadata kuni 160 kraadise vaatenurga alt, sest see pakub ühtlast pildikvaliteeti ilma värvimoonutusteta igas ekraani osas. Kuna ekraan on kokku pandud orgaanilistest osadest, võib sellest luua erineva kujuga helendavaid objekte, nagu näiteks painutatavaid ekraane. Tänu ekraani valgust eraldatavale võimekusele, reprodutseerib OLED täiuslikud värvid ilma valguse lekkimiseta. LCD-ekraanidel on aga suurte nõgusate ekraanide puhul valguse lekkimiseks suur tõenäosus.

Mainitud LCD- ja OLED-ekraanide erinevuste tõttu on OLED sobivam nii telesaadete kui ka spordi ning muu kiire liikumisega sisu vaatamiseks.

OLED-telerid on veel nii uue tehnoloogiaga ja hinnaklass on väga kõrge, et soovitame hinna langemise ootuses seni soetada LCD-, UHD- või plasmatelereid, mida saate kiiresti ja lihtsalt tellida ka Elementro lehelt.

Vaata tooteid siit!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy