II OSA – Plaanid sülearvutit soetada? Loe, millele tasub tähelepanu pöörata…

K as 12“ või 15,4“? Kas 2GB või 4GB RAM-i? Kas läikiv või matt ekraan? Neid küsimusi võibki jääda loetlema. Proovime vaadelda põhilisi komponente, et saaksid endale just sobivaima sülearvuti välja valida. Elementro jätkab sealt, kus eelmine kord pooleli jäi!

 

Kui I osa sülearvuti soetamisest jäi lugemata, kliki siia.

Milline kõvaketas – Kas SSD või HDD. Esimene on ilma liikuvate osakesteta kõvaketas, mis on vastupidavam ning kordades kiirem. Miinuseks on 2-3x (suuremate mahtude puhul suurem) suurem hind. HDD on jällegist soodsa hinnaga kuid aeglasem ning lühema tööeaga.

Kui suur ekraan?

Tõime põhilise välja OSA I (Loe lähemalt siit). Kuid kordame peamist – ekraani suurus oleneb töötajast ja tema eesmärgist antud arvutiga. Kui inimene on mobiilne ning pidevas liikumises, soovitaks väiksema ekraaniga arvutit. Kui arvuti on paikne ning seisab tööl (või kodus), tasuks vaadata suurema ekraaniga arvuteid.

Milline videokaart?

Kui inimene kasutab arvutit ainult internetis käimiseks, wordi dokumendi koostamiseks ning vahel ka Exceli kasutamiseks, siis piisab täiesti nõrgemast videokaardist. Kui on vaja pildi- või videotöötluseks arvutit, tuleb valida midagi kallimat ning paremat. Üldjuhul oleneb arvutist, kuid mida väiksem ja mobiilsem arvuti, seda väiksem jõudlusega on videokaart, kuna sellega hoitakse kokku aku energia tarbimist.

Andmeside ja Liidesed

Üldjuhul on kõikidel arvutitel enamus levinud liidesed juba olemas, kuid kontrollida tasuks siiski! Tähtis on, et arvutil on USB pesad muuda seadmete ühendamiseks (hiir, klaviatuur, väline kõvaketas jms.) ning HDMI väljund TV või projektori jaoks. Mugavusena võiks tuua välja ID kaardi lugeja, mida ettevõtjal võib vaja minna üsna tihti.

Aku

Jätame tehnilised näitajad kõrvale ning mainime, et vaadake aku kestvust tehnilistest andmetest. Odavama ja keskmise hinnaklassi arvutite puhul tasub teada, et mida võimsam ja paremate näitajatega arvuti, seda vähem tal aku vastu peab. Kindlasti pole see reegel ja tehnika pidev areng võib selle väite juba homme ümber lükata. Kui on tähtis arvuti võimsus ja vastupidamine ilma vooluvõrguta, tasub küsida suurt akut või akupanka.

Hind

Keskmise arvuti hind jääb kusagile 400 – 700 euro vahele. Hind oleneb eelkõige arvuti jõudlusest ning näitajatest. Mida võimsam ja väiksem, seda kallimaks nad muutuvad.

PS. Ära unusta ka lisavarustust – hiir, sülearvutikott jms.

Vaata ka Elementro pakkumisi:

Sülearvutid

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy