II.Osa – Mida esitleti Apple 9. septembri pressiüritusel?

A pple esitlused on muutunud ajaga kultusüritusteks, mida ootavad pikkisilmi miljonid inimesed üle maailma. Üldjuhul tutvustatakse uuendusi (nii tarkvara kui ka riistvara) ning vahel tullakse ka välja täiesti uute toodetega (viimati Apple Watch).  Ka seekordne pressiüritus ei olnud üllatusteta – Elementro teebki lühikesed ülevaated toimunud sündmusest.

screen shot 2015-09-09 at 1.28.10 pm

Apple – uus iPad Pro

Kunagi, kui esitleti esimese seeria iPad Air-i, käisid juba kuulujutud uuest ja suurest tahvlist. Tollel hetkel jäi see küll tulemata, kuid mõni aasta hiljem sai see teoks. Nimeks on tal iPad Pro ja suuruseks on 12.9-tolli! See tähendab, et uuel tahvlil on 78% (!) rohkem ekraani pinda kui eelmise põlvkonna iPad Air 2-l.

Uus iPad Pro sügavuseks ehk „paksuseks“ on ainult 6.9 mm ja ta kaaluks 713 grammi. See on kõigest ca. 230 grammi rohkem kui eelmine iPad Air 2 ning arvestades ta suurust on see märkimisväärne! Valikus on juba eelnevalt tuttavad 3 värvivalikut – kuldne, hõbedane ja tumehall.

Väliselt meenutab uus tahvel suurt iPad Air 2-te kuid sisu ehk riistvara näitajad on hoopis uuel tasemel ning konkureerivad tavaliste sülearvutite pärusmaal. Tegelikuses, arvestades tahvli suurust ja võimekust (riistvara, ekraan, puutetundlikus jms.) ning mobiilsust, teeb ta silmad ette enamustele sülearvutitele.

iPad Pro „südameks“ on uus 64-bitine A9X kiip mida toetab M9 graafikaprotsessor. Jällegi, võrreldes eelmise põlvakonna tahvliga, on A9X kiip 80% ning GPU (graafikaprotsessor) kaks korda kiirem. Tahvli ekraan on 2732 x 2048 resolutsiooniga (226 pikslit tolli kohta) ehk kasutusel on 5.6 miljonit pikslit! Selle saavutamiseks on kasutusele võetud 5K Retina tehnoloogia, mis on Apple kasutajatele tuttav lauaarvutitelt iMac.

Lubatud on 10-tunnist aku vastupidavust, mis on sama võrreldes eelneva seeriaga, kuid tänu oma ekraani suurusele imekspandav! See on saavutatud uue varieeruva refresh rate-ga (pildi värskendussagedus), mis tähendab, et pilti ei uuendata tervikuna vaid pildi uuendamist rakendatakse kohta, mis seda ka reaalselt vajab (näiteks ekraani keskel mängiv video).

phil-schiller-senior-vice-president-of-worldwide-marketing-at-apple-inc-speaks-about-the-new-ipad-pros-accessory-pricing-during-an-apple-media-event-in-san-francisco-california-september-9-2015

Muuda uuenduste ja lisadena on kasutusel 4-kõlarit (suudab edastada 61% rohkem heli), Apple Pencil (mugav vahend joonistamiseks, väiedtavalt ka Microsoft Office-ga jpt.) ning kate/klaviatuur. Kahjuks ei ole viimased kaks „komplektis“ vaid tuleb vajadusel juurde osta.

iPad Pro soetamiseks tuleb oodata novembrini.

Vaata Elementro poolt pakutavaid süle- ja tahvelarvuteid siit:

Süle- ja tahvelarvutid 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy