Chromecast muudab Televiisori veelgi nutikamaks

C hromecast-i jooksutava Google Cast tarkvara viimased uuendused muudavad TV veelgi interaktiivsemaks ning võimaldavad kasutajatel kogeda midagi täiesti uut.

Kui mõni nädal tegime ülevaate Chromecast-st (vaata SIIT) ning tõime välja „vidina“ eelised, siis viimaste uuendustega on Google oma TV pulga funktsionaalsuse täiesti uuele tasemele viinud.

Nimelt teatas Google, et on oma viimaste uuendustega programmiliidesele Cast suutnud tuua funktsionaalsuse, mis astub teiste koduste meelelahutus seadmete kandadele. Praegusel hetkel on võimalik kõikidel Android nutitelefonide seadmetel kuvada samust pilti nn. Peegliefektina Televiisorisse läbi Chromecast-i, kuid see on muutumas…

 

Chromecast

 

 

 

Esimene kolmest uuendusest on „Remote Display API“ (ehk kaugkuvamise programmiliides). Praegusel hetkel kuvatakse sisu mõlemale ekraanile samaaegselt, kuid mitte enam kauaks. Nimelt on võimalik uuendusega kuvada televiisori ekraanile ühte sisu ning samal ajal sirvida nutiseadmest hoopis midagi muud. Siiamaani ei olnud see võimalik ning seda nimetati üheks suurimaks miinuseks antud seadme puhul.

 

Chromecast

 

Teiseks uuenduseks on „autoplay“ ja „queuing“ (ehk automaatne esitus ja järjekorra moodustamine). Eesmärgiks oli muuta meedia vaatamine võimalikult lihtsaks. Kasutajal on võimalik erinevate app-de vahel tekitada nn. järelvaatamine ehk järjekord oma soovitud videodest või lugudest. Lisaks on võimalik jätta vahele, lisada või muuta järjekorda vastavalt soovile. Teine osa antud uuendusest on automaatne esitus ehk meedia eelpuhverdamine (pre-buffering), mis jätab vahele tüütu “Loading” etapi enne igat videot või lugu.

Chromecast

 

Kolmas ning viimane uuendus on Game Manager API (ehk mängude haldamise programmiliides). Lühidalt – Chromecast-i kasutajatel on peatselt võimalik mängida mänge läbi oma telefoni nõnda, et nad kasutavad oma nutiseadet puldina. Lisatud on ka „Multiplayer“ liides, millega on võimalik mängida mänge terve seltskonnaga.

 

Chromcast III

 

Kui uuendused Cast programmiliidesele peaksid juba olema kättesaadavad, siis nende kogemiseks peab siiski veidi kannatust varuma. Nimelt peavad app-de, mängude jne. (ehk kolmandad osapooled) oma tarkvara uuendama nõnda, et nad toetaks Google Chromecast-i uusi funktsionaalsusi.

Vaata ka Elementro poolt pakutavaid Telereid, millega saad Chromecast-i kasutada:

Telerid 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy