Chromecast – muuda oma televiisor nutikaks!

C hromecast on soodne, väliselt USB pulga sarnane vidin, mis muudab su televiisori nutikaks. Surfa internetis, vaata Youtube-i või Netflix-i otse oma televiisorist.

Google teekond

Google on aastaid proovinud leida oma teed inimeste elutuppa. Teleritetootjad on lahenduseks teinud „nutiteleviisori“, mis toob internetivõlud otse ekraanile, ilma et peaks diivanilt tõusma. Kahjuks on enamus telerite kasutajaliidesed väga kohmakad ning aeglased. Lisaks on olemas erinevad video- ja helistandardid (DLNA, AirPlay, Miracast jpt.) kuid nende funktsionaalsus piirdubki heli või/ja video kuvamisega.

Google esimene samm „televiisorisse saamiseks“ oli 2010. aastal, kui tuldi välga Google TV-ga. Tegemist oli Androidi põhjal töötava platvormiga, mida erinevad tootjad said oma teleritesse või digiboksidesse integreerida ja selle abil interneti sisu televiisori ekraanile kuvada. Google TV idee oli hea, kuid teostus jäi kesiseks.

Teine samm tehti 2012. aastal, kui ilmus uus Androidi versioon, mis toetas Miracasti standardit. Seegi katse jäi poolikuks, kuna antud süsteemi eelduseks oli, et elutoas olev televiisor toetaks seda samust eelnimetatud standardit.

Kolmas samm tehti 2013. aasta keskel Chromecast-ga. Tegemist on USB mälupulga suuruse (72x35x12 mm) vidinaga, mis ühildub televiisoriga läbi HDMI ning kuvab erinevaid teenuseid otse  ekraanile. Siiamaani on tegemist parima võimaliku lahendusega, mis on väga sooja vastuvõtu saanud.

71VYFqP83VL._SL1466_

Chromecast on väga lihtne – lisaks seadmele on karbis USB juhe toite jaoks, USB seinaadapter, HDMI pikendus ja kasutajajuhend. Installeerimiseks pead ühendama Chromecast-i televiisori HDMI port-i, lisama toite (kas televiisori USB väljundi või seinaadapteriga kaudu) ja ühendama WiFi-ga. Viimast saab teha ainult sülearvutis läbi Google Chrome veebibrauseri. Kogu protseduur võtab aega alla 10 minuti.

Mida suudab teha Chromecast?

Lühidalt – kõike, mida suudab kuvada Google Chrome. Lisaks internetilehtedele on võimalik vaadata arvutis olevaid pilte, videosi jms. mida Chrome toetab. Kõike seda teeb nutividin mõne sekundilise viivitusega.

Lisaks toetab Chromecast Youtube, Netflix-i ja Google enda muusikapoodi. Youtube puhul tekib sülearvutis video juurde eraldi ikoon, mille klõpsamisel näeb seda telerist (arvestama peab u. 15 sekundilise viivitusega, kuna Chromecast-i edastatakse video Youtube aadressi, mitte videot ennast). Google ise on õelnud, et mida populaarsemaks toode muutub, seda rohkem arendatakse juurde toetatavaid teenuseid.

Chromecast-i parim omadus on tema hind – 35 dollarit! Tunduvalt odavam kui konkurentide sarnased tooted. Kahjuks küll Eestis pakutavad hinnad on kõrgemad, kuid kes otsib, see leiab ka soodsalt!

Seniks aga vaata Elementro sülearvuteid ja televiisoreid, millega saad edukalt Chromecast-i kasutada:

Sülelarvutid   Telerid 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy