Bose Solo 15 TV helisüsteem

B ose Solo TV 15 helisüsteem tähendab tegelikkuses vaid ühte kõlarit. Paneme selle proovile ja vaatleme lähemalt antud helisüsteemi  ilmekust, võimekust ja hinna ning kvaliteedi suhet.

Tagasihoidlik välimus on petlik

Karpi avades ei jäta aparaat mingit erilist muljet. Bose ütleb välimuse kohta ise, et see on inspireeritud Apple’i lihtsuse kontseptsioonist. Matt-must toon on meeldiv ja ei tohiks olla kellelegi silmariivav.

Seadmel puudub LED displei ning selle asemel on vaid üks mittehäiriv valgusindikaator, mis annab märku, kas helisüsteem on sisse või välja lülitatud.

Küll aga on helisüsteem oluliselt raskem, kui suurust arvestades võiks arvata. Lisaks hakkab koheselt silma väga tugev metalne kest, mis loodud spetsiaalselt raskuseid kandma. See on meeldiv erinevus tavapärastest elektroonikaseadmetest, millel alati hoiatussilt juures, et seadme peale ei tohi esemeid paigutada.

Bose-Solo-15

Ülilihtne paigaldada

Karbis on kaasas 3 eraldi ühildavusvõimalust: 1 digital coaxial, 1 digital optical ning 1 analog audio sisend. Seadme ühendamine võtab reaalselt vaid loetud sekundid – ainult üks juhe telerisse muudab seadme paigaldamise kergeks ja kiireks. Üksainus kõlar, mis ei vaja mingeid lisaseadmeid.

Bose Solo 15 muusikasüsteemiga tuleb kaasa universaalne pult (patareid kaasas), mis võimaldab juhtida kõiki televiisoriga ühendatud seadmeid. Küll aga tuleb siinkohal mainida, et tavakasutaja jaoks on pult liiga kobakas ning multifunktsionaalne – mõeldud juhtima nii telerit, Blu-ray mängijat, digiboxi jne. Reaalsuses kasutan vaid sisse-välja lülitamise ning helitugevuse nuppu.

Kahjuks puuduvad seadmel USB port ning Bluetooth ühildavus. Need tunduvad siinkohal ka ainsad puuduolevad lisandid.

bose solo 15 back

Helivõimekus

Meeldiv üllatus tabab koheselt seadet sisse lülitades. Heli tugvneb järk-järgult, mis on eriti tõhus hommikuti (kuna kõrv on öisest magamisest oluliselt tundlikum). Teisalt hakkab silma ka lihtsuse võlu, mille raames ei saa valida erinevaid režiime – kino, staadion, kontsert jne.

Koos digitaalse signaalitöötlemistehnoloogiaga optimeerib ja kohandab seade heli vastavalt helitugevusele. See võimaldab nautida teleri vaatamist ühtlasel helitugevusel ilma, et peaksid seda kohendama, kui vaikne heli muutub äkki liiga tugevaks või vastupidi.

Bose kasutab ühes süsteemis viite (5) kõlarit. Kolm on suunatu ettepoole, üks vasakule ja paremale. 90 kraadi ulatuses on nö „sweet spot.“ Heli on absoluutselt suurepärane ja puhas. Eriti hästi tulevad helisüsteemi omadused välja dialoogi kuulates – mitte ükski sõnum ei lähe kaduma.

Seadme tagant saab eraldi seadistada bassi tugevust, mis muudab elamuse veelgi sügavamaks. Tooksin välja, et ükskõik kui palju bassi peale keerata, ei kao ülejäänud heli balaansist välja. Ehk kõrged noodid jäävad endiselt tugevalt kostma. Bose süsteemi puhul on tegemist elektroonilise ekvalaiseriga.

 

Kokkuvõtteks

Bose Solo TV 15 helisüsteem on väärt igat senti. Kaasajal pole enam vaja muretseda viie erineva kõlari seina kruvimise pärast. Üks kast asendab täielikult kogu juhtmete ja kõlarite virr-varri.

Minu paarikümne ruutmeetri suuruse elutoa täidab antud süsteem täielikult ja tuleb tunnistada, et maksimaalset jõudlust ei ole siiani julgenud välja pigistada – tõenäoliselt saaksid naabrid kreepsu.

Vaata Bose Solo 15 TV ka Elementro veebist

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy