Apple uuendas 15-tollist MacBook Pro-d ja 27-tollist iMac-i

1 5-tolline MacBook Pro on nüüd saadaval paremate tehniliste näitajatega ning Force Touch tehnoloogiaga. Samuti sai veidi kohendamist suur 27-tolline lauaarvuti iMac.

9. märtsil tuli Apple avalikuse ette uue 13-tollise MacBook Pro-ga kuid ei maininud midagi oma suuremast 15-tollisest sõsarmudelist. Samaaegselt oodatud uuendus jõudis avalikkuse ette alles eelmisel nädalal. Valida on võimalik kahte versiooni, mõlemad koos uue Force Touch tehnoloogiaga.

 

Macbook pro

MacBook Pro 15

Valikuid on kaks –  soodsam baasmudel ning võimsam „tööloom“.

Baasmudeli puhul on protsessoriks 2.2GHz quad-core Intel i7 protsessor, mis suudab Turbo Boost tehnoloogia abil kiirendada oma tööd kuni 3.4GHz-ni. RAM-i ehk muutmälu on 16GB ning failide ladustamiseks on kasutusel 256GB Flash kõvaketas. Lisaks uuendati Intel Iris Pro graafikaarti ja Retina ekraani. Kasutusele tuli ka Force Touch tehnoloogia, mis tegi oma debüüdi Apple Watch ja MacBook Pro peal Märtsi alguses.

„Töölooma“ variandil on kasutusel 2.5GHz-ne i7 protsessor (Turbo Boost tehnoloogia abil kuni 3.7GHz) ning 512GB kõvaketta mahtu.

Mõlema variandi puhul on kasutusel juba tuttavad Haswell protsessorid, mitte uuemad Broadwell seeria omad. Kuulujutud räägivad, et kuna Intel lükkas pidevalt Broadwell seeria turuletulemist edasi, otsustas Apple mitte neid kasutada 15-tollise MacBook Pro puhul. Väidetavalt saab sülearvuti „süda“ uuendust alles järgmise Skylake protsessorite seeria turule tulemisega.

Kui esialgselt tundub, et uuendused ei ole väga suured, siis tegelikuses on eelmise seeriaga päris märgatav vahe sees – SSD ketas on tunduvalt kiirem (kuni 2GB sekundis kiirem eelmisest versioonist), graafikakaart on tunduvalt võimsam (kuni 80% parem jõudlus), akumaht on suurem (kestab u. tund rohkem) jne.

Force touch

PS. Kes veel kursis pole Force Touch tehnoloogiaga – tegemist on uue puuteplaadiga, millel puudub füüsiline „ülesse-alla“ liikumine. Puuteplaadi all asuvad surveandurid tuvastavad puudutuse tugevuse ning suudavad anda kasutajale tagasisidet otse puuteplaadilt (vibratsiooniga). Survepõhine klõpsamine võimaldab kasutada uusi funktsioone.

 

imac

iMac

Uus iMac nii uhkeid näitajaid endale ei saanud. Siiski on uuendus märkimisväärne ning nurisemiseks pole põhjust – neljatuumaline 3.3GHz Intel Core i5 protsessor, 8GB muutmälu ja 1TB kõvaketast. Muidugi ei puudu ka 5K ekraan.

Vaata ka Elementro poolt pakutavaid sülearvuteid:

Sülearvutid 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kõikide toodete esitatud sissemaksete ja kuutasude summad sisaldavad käibemaksu.

Kõik Elementrost tellitud elektroonikatooted on uued, avamata originaalpakendis ning sisaldavad toodete tehnilist dokumentatsiooni. Tooted saadetakse kliendile kullerfirma vahendusel ilma lisatasuta.

Klient ei oma toodet enne kui on tasunud Elementrole aastase perioodi kuutasusid või kui klient kasutab varasema väljaostu võimalust.

Toote omandamine ei ole kohustuslik. Klient võib toote tagastada, kui minimaalne rendiperiood (5 kuud) on möödunud vastavalt sõlmitud lepingu tingimustele. Täpsema info saamiseks tutvu tähelepanelikult kliendilepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Adroll privacy policy